عوارض فیزیوتراپی

ارائه خدمات  فیزیوتراپی توسط اشخاص که هیچ تخصص و مهارتی ندارند. می‌تواند عوارض بسیار بدی برای بیمار داشته باشد. برای استفاده از دستگاههای فیزیوتراپی باید تعلیم های لازم و آگاهی کافی از فرکانس و شدت مورد نیاز برای هر ناحیه از بدن را داشته باشد. اگر فرد تخصص و مهارت کافی در این موضوع نداشته باشد. می تواند عوارض جبران ناپذیری برای شخص داشته باشد. عوارض فیزیوتراپی چیست؟ ازجمله این عوارض عبارت است از: کج شدن صورت، بسته شدن چشم، اختلال در چین های صورت و در نهایت از دست دادن اعتماد به نفس دوری از محیط های اجتماعی است.

فیزیوتراپی برای اشخاص مضر است؟

فیزیوتراپی نه تنها هیچ گونه عوارضی ندارد بلکه باعث بازگشت سلامت و توانایی فرد می شود. در فیزیوتراپی از دستگاههایی به نام الکتروتراپی استفاده می شود. این دستگاه دارای ولتاژ و فرکانس است که باید بسته به میزان آسیب ناحیه درجه آن تنظیم شود. اگر فردی غیر متخصص و بی تجربه از دستگاه استفاده کند می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد . پس در صورتی فیزیوتراپی مضر است که خدمات آن توسط فرد غیر متخصص ارائه شود.

استفاده نادرست از الکتروتراپی

بعضی اوقات الکتروتراپی برای درمان بیماری و مشکلاتی مانند درمان فلج صورت استفاده می شود. اگر فرد در استفاده از دستگاه تخصص و مهارت نداشته باشد می تواند عوارض شدیدتری مانند: افتادگی پلک، اختلالات بلع و …. برای فرد داشته باشد.

پیامدهای فیزیوتراپی برای کمر

هنگامی که شخص به هر دلیلی، دچار اختلال حرکتی می شود و عدم تحرک می شودپزشک او را به فیزیوتراپیست ارجاع می دهد. فیزیوتراپی سبب می شود که فرد توانایی خود را دوباره بدست آورد و دیگر نیاز به عمل های جراحی سخت و طاقت فرسا نیست.

 عوارض فیزیوتراپی گردن

گردن و با توجه به ساختار نرم و انعطاف پذیری که دارد بسیار حساس است و باید سر را بر رو خود نگه دارد.ستون فقرات تشکیل شده از عروق،اعصاب،مفاصل،استخوان و… است  و وظایفی زیادی را برعهده دارد که مهمترین آن توانایی حرکت و تعادل در فرد است. بیمارانی که مشکل گردن دارند باید حتما برای انجام فیزیوتراپی به فرد متخصص مراجعه کنند برای اینکه دچار عوارض های ناخوشایند  نشوند.

پیامد فیزیوتراپی برای زانو

ازجمله عوارض فیزیوتراپی زانو، احساس سوزش و گزگز در ناحیه صدمه دیده است. هنگامی که  شخص بیمار در ناحیه درمان احساس سوزش داشته باشد دلیل موضوع این است که فیزیوتراپی به درستی انجام نمی شود.

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x