پرستاری کودکان

پرستاری  کودکان در زندگی امروزه یکی از مشکلات بزرگ والدین شاغل است. شرایط حال حاضر باعث شده است که زنان نیز مانند مردان ساعات کاری طولانی مدتی را در بیرون از منزل سپری کنند. مادران برخلاف میل باطنی خود توانایی نگهداری و مراقبت از کودک خود را نداشته باشند. در نتیجه بعضی از پدر و مادران از افرادی مانند: پدربزرگ و مادربزرگ جهت نگهداری و مراقبت از کودک کمک بخواهند. بعضی دیگر از والدین کودک خود را در مهد کودک ثبت نام می کنند. اما اکثر والدین تمایل دارند توجه بیشتری به کودکشان شود. این افراد دوست دارند نگهداری و مراقبت از کودک خود را به شخصی با تجربه ودارای اطلاعات کافی بسپارند. در نتیجه استخدام پرستار کودک در منزل را جهت مراقبت از کودک خود را ترجیح می دهند.

پرستار کودک باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

نیازهای کودک ائم از غذا خوردن و تعویض پوشاک و نظافت شخصی و … است. اما نکته حائز اهمیت این مسئله است که کودک در حال رشد نیاز به توجه حس امنیت و دوست داشته شدن دارد. اما به علت مشغله های والدین متاسفانه گاهی اوقات این نیاز در منزل برطرف نمی شود.  در نتیجه انتخاب پرستار کودک با تجربه و متخصص بسیار مهم است.

نکته مهم قبل از استخدام پرستار کودک این موضوع است که باید نیازهای کودک خود را بدانیدو هم چنین کارهایی که از پرستار می خواهید مشخص کنید. پس باید به طور شفاف وظایف پرستار کودک مشخص شود.

اصلی ترین وظایف  پرستار کودک در منزل تهران

نوع نیاز کودک و میزان ساعات همراهی پرستار کودک در منزل جهت نگهداری و مراقبت از او وظایف او پرستار را مشخص می کند. از جمله وظایف پرستار عبارت است از:

آشپزی متناسب با رژیم غذایی کودک و تشویق او به غذا خوردن

رعایت مسائل بهداشتی کودک مانند:استحمام کردن، تعویض پوشک وشستن دستها

کمک به انجام تکالیف

زمان بندی درست جهت مصرف به موقع داروها

پرستار می تواند مزایای زیادی داشته باشد که عبارت اند از:

حضور در منزل:

با وجود پرستار دیگر نیازی نیست که والدین کلیه کارهای خود را رها کرده در کنار کودک بمانند.

رسیدگی به امور شخصی:

پدر و مادر می توانند با خیال راحت به انجام کارهای شخصی خود رسیدگی کنند.

خرید کردن و انجام کارهای خارج از منزل:

گاهی اوقات جهت رفتن به خرید، رسیدگی به کارهای بیرون از خانه و … نیازی نیست که کودک را با خود ببرید.

رسیدگی به کودک دیگر:

چنانچه به جز کودک متولد شده دارای فرزند دیگری هستید. با استخدام پرستار به راحتی می توانید به انجام اکور او نیز رسیدگی کنید.

افزایش استقلال و اعتماد به نفس:

در زمان مادر شدن حضور فرد در اجتماع و محیط کار مانند گذشته نیست. این مسئله سبب کاهش اعتماد به نفس شخص می شود.

مدیریت زمان را در دست دارید:

چنانچه نیاز است تا زمان بیشتری را بیرون از خانه باشید. می توانید از پرستار کودک بخواهید زمان بیشتری را در کنار کودک باشد. و حقوق او را افزایش دهید.

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x