پرستار سالمند در منزل

رفع نیازهای سالمندان از اولویت‌های مهم است. موسسه توانبخشی سرای آرامش آریا آماده ارائه خدمات پرستاری به سالمندان شما عزیزان است با داشتن پرسنل آموزش‌دیده که این پرسنل تجربه‌ی نگهداری سالمندان را دارند تا از عزیزان سالمند شما به بهترین نحو در منزل نگهداری و مراقبت نمایند.

پرستار-سالمند-در-منزل
پرستار-سالمند-در-منزل

نگهداری سالمندان

سرای آرامش آریا این آمادگی را دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیروی مناسب و با تجربه را جهت ارائه خدمات پرستاری به منزل شما اعزام نماید.
نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات جهت نگهداری سالمند چگونه است؟
بعد از تماس اولیه و درخواست پرستار کلیه اطلاعات سالمند ثبت می‌گردد و سپس جهت تعیین وضعیت سالمند کارشناس به محل نگهداری سالمند اعزام می‌گردد و بعد از بررسی وضعیت سالمند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مراقب مناسب با شرایط سالمند و بیمار فرستاده می‌شود.
تعطیلات مراقبین در منزل به چه صورت است؟
یک روز در هفته در صورت شبانه‌روزی و اگر به صورت روزانه باشند در ایام تعطیلات رسمی و به صورت توافقی بین مراقب و مشترک در قرارداد ذکر خواهد شد.

تعرفه

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟

وقتی ما تصمیم به استخدام پرستار سالمند در منزل می‌گیریم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌آید این است که هزینه نگهداری و پرستار سالمند چقدر است؟ چه هزینه‌ای را به صورت روزانه یا ماهانه به او باید پرداخت کنیم. این روزها با توجه به شرایط اقتصادی این نگرانی را داریم که آیا با توجه به توان مالی خود قادر به پرداخت حقوق مستمر خدمات پرستاری خواهیم بود یا خیر؟ در این مقاله تلاش کرده‌ایم تمام سوالات شما در این مورد را پاسخ بگوییم. پس با ما همراه باشید تا ببینیم حقوق پرستار سالمند چگونه محاسبه می‌شود.

طبقه‌بندی سالمندان بر اساس وضعیت سلامت و جسمی:

اولین موردی که در تعیین حقوق پرستاران سالمند اهمیت مهمی دارد، وضعیت جسمانی و سلامتی سالمند مورد نظر است. اینکه تا چه حد وی در سلامت باشد و یا اگر سالمند است نوع سالمندی او چیست؟ همه در این مورد موثر است. حتی برخی اخلاق‌های خاص و شرایط روحی، مواردی مثل بدخلقی، بددهنی، ناسازگاری همه در روند استخدام پرستار تأثیرگذار هستند. برای روشن شدن بیشتر وضعیت، پاسخ به سوالات زیر ضروری خواهد بود:

آیا سالمند شما قادر به انجام امور شخصی خود هست؟

پاسخ: بله و سالمند فقط نیاز به یک مونس و همدم دارد تا در طول روز کنار او باشد و اصطلاحاً مراقب سالمند نیاز دارد. مراقب در طول روز و یا به صورت شبانه‌روزی در کنار وی خواهد بود. آن‌ها با هم اوقات روز را سپری خواهند کرد. کارهایی مثل تماشای تلویزیون و فیلم، کتاب خواندن، مرور خاطرات و آلبوم‌های قدیمی، رفتن به پارک و خرید و … همه از فعالیت‌هایی است که مراقب سالمند در آن سالمند را همراهی خواهد کرد. این مدل در بسیاری از سالمندان که اصطلاحاً سرپا هستند، اما احساس تنهایی می‌کنند و یا به مشکل فراموشی و پارکینکسون دچار شده‌اند بسیار رایج می‌باشد. در این حالت قیمت مراقب سالمند در منزل کمترین حالت خود خواهد بود.

آیا سالمند برای حرکت نیازمند کمک دیگران است؟

پاسخ: بله، سالمند با کمک واکر و عصا و همراهی دیگران می‌تواند راه برود و برای دستشویی و اجابت مزاج نیاز به کمک دارد. در امور منزل هم نیازمند کمک است. برای خرید و کارهای خارج از منزل نیازمند کمک دیگران می‌باشد. مسلماً در چنین شرایطی او شخصاً قادر به استحمام نیست و حمام کردن سالمند نیز به وظایف پرستار سالمند اضافه خواهد شد. در این حالت قیمت نگهداری از سالمند در منزل بیش از حالت قبلی خواهد بود.

آیا سالمند قادر به کنترل ادرار خود هست یا اینکه از پوشک استفاده می‌کند؟

پاسخ: بله، در این حالت پرستار علاوه به وظایف قبلی باید فرد را پوشک کند. در صورتیکه سالمند مشکلات حرکتی هم داشته باشد کار تعویض پوشک نیازمند قدرت جسمانی بالاست و مسلماً امر راحتی نخواهد بود. حتی در این وضعیت جنسیت سالمند بطور مثال زن و مرد بودن سالمند و اینکه پرستار سالمند خانم یا آقا باشد، همگی از عوامل موثر در قیمت پرستار سالمند در منزل خواهد بود.

طبقه‌بندی بر اساس ارائه خدمات پرستاری به سالمند بر اساس درخواست شما:

یکی از مواردی که قیمت پرستار سالمند را تحت تأثیر قرار می‌دهد، خدمات پرستاری است که شما درخواست آن را دارید. بطور نمونه ممکن است در حالتی که سالمند مشکل حرکتی دارد، شما بخواهید حمام کردن سالمند توسط اعضای خانواده انجام شود و صرفاً امور روزانه و کمک به دستشویی رفتن و دارو دادن به فرد توسط نگهدار سالمند انجام شود. خب مسلماً هرچه خدمات درخواستی بیشتر باشد هزینه حقوق و قیمت پرستار سالمند متناسب با آن بالاتر خواهد رفت.
گاهاً فرد دچار سالمندی خاصی است که نیازمند مراقبت‌های پزشکی و درمانی در منزل است. در چنین شرایطی یک پرستار دارای مدرک تحصیلی پرستاری و پرستار آشنا با سالمندی خاص می‌تواند از وی مراقبت و نگهداری کند. اموری چون تزریقات در منزل، سونداژ در منزل، تنقیه و یا تعویض پانسمان و سرم‌تراپی از جمله مواردی است که نیاز به تخصص در زمینه مربوطه خواهد داشت. بی‌شک حقوق سالمند متخصص بیش از یک پرستار سالمند تجربی خواهد بود.

طبقه‌بندی بر اساس زمان حضور:

عامل مهم دیگر که در روند محاسبه حقوق و قیمت پرستار سالمند در نظر گرفته خواهد شد، مدت زمان حضور وی و ساعت‌های کاری او خواهد بود. گاهاً آنچه خانواده تقاضا می‌کند حضور نگهدار و پرستار در ساعاتی از روز که ایشان در منزل نیستند و سالمند تنهاست، می‌باشد. یعنی تقاضای استخدام پرستار بصورت ساعتی دارند، اما در بسیاری از موارد سالمند در منزل شخصی خود زندگی می‌کند و خانواده می‌خواهند که پرستار سالمند به صورت شبانه‌روزی در منزل وی حضور داشته باشد و با ایشان زندگی کند. همه این موارد ممکن خواهد بود اما حقوق مراقبان و نگهداران سالمند را تغییر خواهد داد.

پرستار ساعتی و همراه سالمند در بیمارستان:

گاهی خانواده‌ها صرفاً به صورت ساعتی و موقت نیازمند پرستار سالمند هستند. پرستار سالمند ساعتی حداقل ۴ ساعت قادر به خدمت‌رسانی خواهد بود و در صورتیکه کمتر از این زمان به حضور وی نیاز داشته باشید باید حقوق ۴ ساعت را بپردازید. گاهاً سالمند شما در بیمارستان است و شما نیاز دارید تا پرستار سالمند به صورت همراه سالمند در بیمارستان کنار او باشد. این حالت نیز امکان‌پذیر بوده و هزینه به صورت روزانه دریافت خواهد شد. یکی از حالاتی که افراد پرستار سالمند به صورت ساعتی استخدام می‌کنند، حمام کردن سالمند است. یعنی صرفاً مراقب به منزل آمده و او را استحمام می‌کند. در این مدل همکاری نیز نگهدار سالمند حقوق ۲ ساعت را دریافت خواهد کرد.
شایان ذکر است در صورتیکه از طریق مراکز دارای مجوز اقدام به استخدام پرستار سالمند کنید و این موسسات نیروی مورد نظر را برای شما اعزام کنند، پایه قیمت پرستار سالمند بر اساس تعرفه‌ محاسبه خواهد شد. علاوه بر این مراکزی همچون مرکز خدمات پرستاری در منزل سرای آرامش آریا که بیش از ۲۰ سال سابقه در این زمینه دارد، طبق تجربه و اندوخته بسیار خود در سالیان متمادی می‌توانند در زمینه استخدام یک پرستار سالمند خوب شما را راهنمایی نموده و به رایگان از خدمات مشاوره‌ای ایشان بهره‌مند گردید. برای استعلام قیمت و تعرفه پرستار سالمند در منزل با ما تماس بگیرید.

در خواست‌های تعویض مراقب چگونه قابل پیگیری می‌باشد؟

برای تعویض مراقب با کارشناس مربوطه تماس گرفته شود و هماهنگی‌های لازم انجام میشود.
موارد متنوعی در قیمت‌گذاری خدمات پرستاری از سالمند موثر می باشد:
مدت زمان ارائه خدمت در روز، یکی از مهمترین موارد موثر بوده که به چهار دسته تقسیم می شود:
24 ساعت شبانه‌روزی
به صورت 12 ساعته
8 ساعت در روز
پاره‌وقت در منزل
توجه داشته باشید که هزینه خدمات پرستاری در منزل در روزهای تعطیل رسمی مبلغ بالاتری نسبت به روزهای عادی هفته دارند.