پرستار سالمند سالم

با گذر زمان و شرایط زندگی افراد با ناتوانی و یا کم توانی حتی تنهایی مواجه می شوند . نیاز به مراقبت و رسیدگی در این دوران بسیار مشهود است .این نیاز سبب می شود که اعضای خانواده برای رسیدگی و مراقبت از عزیزانشان و هم چنین برقراری تعادل با شغل و زندگی خود دچار درماندگی شوند. و نمی توانند زندگی خود را مدیریت کنند و مجبور می شوند عزیزان خود را برای رسیدگی به نیازهایشان از خانه خارج کنند و به خانه سالمندان ببرند.پرستارسالمند سالم بیشتر برای رفع نیازهای عاطفی و روحی روانی سالمند در کنار اوست.

پرستار سالمند

دوران سالمندی به هیچ وجه وابسته به سن افراد نیست و به شدت تحت تاثیر سن جسمانی وعوامل موثر بر آن مانند حوادث اتفاق افتاده در گذر زندگی، بیماری‌های ارثی، عوامل مالی و اجتماعی، شیوه زندگی فرد در دوران زندگی می باشد. که باعث می شود در دوران سالمندی شخص با چه مشکلاتی دسته پنجه نرم کند.

بیشتر افراد جامعه در دوران سالمندی از سلامت جسمانی خوبی برخوردارند اما از طرفی که تنها سلامت جسمانی نیست و سلامت روحی و روانی نیز مهم است. سالمندانی که تنها زندگی می کنند معمولا دچار افسردگی می شوند زیرا با افراد زیادی در ارتباط نیستند وکاهش روابط عمومی سبب افسردگی،کاهش اشتها،کاهش امید به زندگی و در نتیجه گوشه نشینی می شود.

پرستار سالمند سالم برای این عزیزان بسیار ضروری است تا در شرایطی که خانواده شان زمان کافی برای مراقبت و رسیدگی به آنها را ندارند. با همراهی پرستاری صبور،دلسوز، باتجربه باعث دلگرمی و آرامش خاطر سالمند شوند. و باعث می شود دوران سالمندی شادتری را سپری کند.

چه خدماتی که توسط پرستار سالمند سالم ارائه می شود؟

این خدمات عبارت است:

سالمند سالم بیشتر نیاز به یک همراه وهمدم در منزل دارد تا داشتن رابطه ی صمیمی و دوستانه شرایط زندگی برایش بهتر شود.

پرستار سالمند سالم باید به سالمند عشق بورزد و برای رفع نیازهای اجتماعی و روحی روانی او تلاش کند. و در برخورد با تمامی مشکلات در سالمندان مانند: کاهش بینایی و شنوایی، کاهش حواس و و زود رنجی با حوصله و صبور باشند.

پرستار باید گفتگویی به صورت پیشنهادی داشته داشته باشد نه به صورت دستوری. از جملات دلگرم کننده و انجام کارهای مشترک مانند:تماشای تلویزیون ، حل حل جدول،شعر و کتابخوانی و…. استفاده کند. پرستار سالمند را برای مراحعه به مراکز درمان و یا کلینیک ها همراهی کند تا سالمند حس ارزشمند را در درون خود بیشتر حس کند.

پرستار سالمند سالم در تهران:

شما در هر منطقه ای از تهران که سکونت دارید می توانید از سرای آرامش آریا برای سالمند خود پرستار سالمند استخدام کنید.

پرستار باید از رژیم غذایی که پزشک برای سالمند تجویز کرده است پیروی کند. کاهش مصرف گوشت قرمز،نمک و مصرف بیشتر سبزیجات و کنترل دائم قند و فشار خون از جمله وظایف پرستار است.

محیط منزل باید برای سالمند دارای جوی آرام و دلنشین باشد و با توجه به تمامی روحیات سالمند تلاش شود تا خنده بر لبان فرد مسن بنشانند.

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x